Дуото „Некст тајм“ на својот Фејсбук профил најави промоција на својот нов видео запис за песната „Нешто ќе те питам бабо“. Промоцијата ќе се одржи во Драмскиот театар (Карпош), а е закажана на 25 март со почеток во 20 часот. Во продолжение Ви го пренесуваме Фејсбук статусот на дуото „Некст тајм“:

СО ГОРДОСТ ВИ НАЈАВУВАМЕ ПРОМОЦИЈА
ЗА НОВ ВИДЕО ЗАПИС, ЗА УШТЕ ЕДНА
МАКЕДОНСКА НАРОДНА ПЕСНА
“НЕШТО ЌЕ ТЕ ПИТАМ БАБО”
ПОНЕДЕЛНИК 25.03.2019 СО ПОЧЕТОК ВО 20:00 ЧАСОТ, ДРАМСКИ ТЕАТАР(КАРПОШ) СКОПЈЕ.
ВЛЕЗОТ Е СЛОБОДЕН ЗА СИТЕ ЉУБИТЕЛИ И ПОДРЖУВАЧИ НА МАКЕДОНСКАТА МУЗИКА И НЕКСТ ТАЈМ.
ВЕРУВАМЕ ДЕКА И ПО ТРЕТ ПАТ ЌЕ ВЕ НАПРАВИМЕ ГОРДИ И ЌЕ ЈА ЗАЧУВАМЕ МАКЕДОНСКАТА ПЕСНА ЗАЕДНО!!!

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.