После неколку години се сретнаа Цеца Ражнатовиќ и Драгана Мирковиќ и предизвикаа хаос на естрадата. Нивната средба не можеше да помине незабележано, а за тоа придонесе најмногу Драгана Мирковиќ која ја започна војната.

После многу шпекулации зошто дојде до судир меѓу двете пејачки, исплива снимка на која Драгана и Цеца се насмеани и пеат заедно.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.