Иако најновата објава на „Инстаграм“, Адел ја посвети на нејзината колешка Бијонсе, како поддршка за послдниот албум, обожавателите ги интересираше тоа како изгледа таа.

Без шминка, со пуштена виткана коса и во маица од новиот визуелен албум на Бијонсе, „Black is King“, британската пејачка е буквално непрепознатлива откако загуби 50 килограми.

 

View this post on Instagram

 

Thank you Queen for always making us all feel so loved through your art ♥️♥️

A post shared by Adele (@adele) on


Пред неколку месеци, нејзиниот поранешен личен тренер ја бранеше пишувајќи дека Адел не ослабнала за да ги натера другите да се чувствуваат подобро, туку се подобрила еисклучиво заради себе и семејството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.