Фокл пејачо Наум Петрески за „Бекстејџ“ се пожали дека ова се тешки времиња за него и за неговото семејство. Вели дека поради пандемијата и неможноста да зараборува, тој е во загуба 70.000 евра, а живее од платата на неговата сопруга и пензијата на неговата мајка.

Се трудиме почесто да исполниме некои активности. Лов, риболов, дружење со другари. Иако е пандемија, се дружиме секако, вели тој за „Бекстејџ“:

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.