Бајага откри дека не се чувствува најдобро откако примил вакцина против коронавирус.

Музичарот не даде детали за неговата моментална здравствена состојба, но кратко рече дека не се чувствува добро.

Се чувствувам лошо, ја примив вакцината и имам реакција, рече Бајага.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.