Моника Лиу е претставничка на Литванија.Таа воодушеви со нејзината „Сентиментал“. Моника има 34 години и во својата земја е вистинска звезда. Покрај пеење се занимава и со актерство.Има завршено на Беркли.

Таа плени со својот изглед во стилот на осумдесеттите години и во Торино е една од најубавите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.