Иако последните неколку недели се шпекулира дека Северина и Игор се разведуваат поради друга жена, хрватската пејачка неколку пати објавуваше фотодокази дека шпекулациие се лажни, а на крајот објави и видеоприказна со која ом одговори на хејтерите.

Северина избра многу емотивна порака за му се заблагодари на сопругот.

Ви благодарам на сите на убавите зборови. Многу ми е драго што ви се допаѓа оваа песна. Му благодарам на сопругот кој со денови и ноќи ја слушаеше и еден ден кажа: „Ај за моја љубов, прати ѝ ја на Марина. Ѝ требаше една ноќ и утредента ми прати текст, напиша Северина.

За негова љубов, за нивната љубов Северина го кажа своето „Имап право“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.