Групата Ван Гог сними видеозапис за песната Готово е се” од нивниот последен студиски албум “Море без обала, кој денес премиерно ви го претставуваме.

Ова видео е омаж на времето од кое доаѓаме, потврдувајќи дека вистинските вредности траат вечноИдејата ни беше преку енергијата на движење да ги споиме минатото и сегашностаЗа слика на минатото, природен избор ни беше серијата “Образ до образ “, она божествено, безвременско шоу, на кое се восхитувавме и радувавме, на магијата на Милена и Драган Бескрајно сме му благодарни на режисерот Здравко Шотра и РТС, кои ни ја дадоа својата согласност за користење и емитување на материјалотвели Ѓуле и додава: “Со ова видео испишуваме посвета на времето кое не се заборава, антологиското шоу „Образ до образ„ мајсторот на режијата Шотра, на легендите Милена Дравиќ и Драган Николиќ и на сите Вам кои не прифаќате заборав!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.