По пауза од три години, најквалитетниот пејач на Балканот, без конкуренција, Масимо Савиќ и еден од најомилените изведувачи на македонската публика, доаѓа во Скопје со два ексклузивни концерта на 03-ти и 04-ти февруари.
Масимо овој пат ќе има свое деби во најубавата концертна сала на овие простори- салата на Македонската филхармонија.
Публиката ќе има можност да ужива во “best of” програма, каде што Масимо и неговиот супер бенд ќе ги изведат најголемите хитови: “Iz jednog pogleda”, “Stranac u noci”, “Dodirni me slucajno”, “Da mogu”, “Suze nam stale na put”, “Ostani tu”, “1000 ljudi”, “Kladim se na nas” и уште многу други песни кои ја одбележаа неговата 30 годишна музичка кариера.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.