Пејачката од „Ај кју“, младата Марија Ивановска, која заедно со партнерот Бојан Трајковски лани ја претставуваа Македонија на „Евровизија“, го продава костимот со кој настапуваше во Лисабон.

Нејзиниот изглед ја освои наградата „Барбара Декс“, која се доделува за најлошо облечениот претставник. На евровизиската сцена, пејачката носеше розово палто, а под него имаше едноделен костим. Креацијата е дело на дизајнерите Милена Танаскоска и Алек Бимбилоски, а за неговата рачна изработка биле потрошени 2.000 работни часа.

Сега, Ивановска на „И-беј“ го продава костимот за 5.000 долари и ектра 127 за достава.

 

View this post on Instagram

 

Eye Cue’s famous Eurovision costume is on SALE NOW! Link in bio #eyecue #eurovisioncostume #lostandfound

A post shared by Eye Cue (@eyecueofficial) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.