Со претставувањето на сите учесници од 41 земја на „портокаловиот килим“ во Тел Авив и официјално започна одбројувањето до 64. избор за песна на „Евровизија“.

Тамара Тодевска се појави со целиот евровизиски тим од Македонија.

Пејачката досега имаше две проби, кои поминаа успешно. Вели дека ја има вистинската песна за вистинската година и дека ќе даде се од себе да се најдеме меѓу најдобрите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.