Поп-пејачката и докторка Симона Поповска вчера се породи со своето второ дете.

Убавата Симона роди син, а среќната вест, преку честитки од нејзините блиски, ја сподели на својата инстаграм-приказна.

Симона и втората бременост, како и првата, ја држеше во „тајност“

Пејачката и доктор дерматолог во 2018 се омажи за претприемачот Крис Поповски, со кого лани во април го добија првиот син, Никола.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.