По подолга пауза, македонската пејачка, Искра Трпева наскоро со нова песна се враќа на сцената. Иако можеби многумина ја заборавија домашната пејачка од одличен глас, таа на Фејсбук ги изненеади своите фанови и преку фотографии откри дека подготвува нова песна која ќе ја промовира наскоро.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.