Популарната пејачка Мајли Сајрус го негува својот уникатен стил, но нејзиниот изглед ги потсети сите на една од најголемите ѕвезди на нашите простори – Лепа Брена.

Мајли Сајрус е препознатлива по русата коса и интересниот имиџ кој ретко кој може да го копира, меѓутоа…

Неколку децении пред неа, Лепа Брена, која и тогаш уживаше огромна популарност низ Југославија, имаше сличен стил кој публиката го обожаваше.

Сега на социјалните мрежи почна да кружи фотографија на која се споредуваат Лепа Брена и Мајли Сајрус.

И двајцата имаат остри фризури, облечени се во слични бои, па дури и нивната шминка е речиси иста, пишува порталот ЦДМ.

Оваа споредба покажа дека Лепа Брена од самиот почеток на нејзината музичка кариера ги диктирала трендовите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LEPA BRENA (@lepabrenadiva)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.