Мадона деновиве објавува необични видеоснимки и фотографии во својот „карантински дневник” со коишто неколкупати ги изненади своите следачи, со донекаде бизарни настапи.

Имено, во едно видео, таа тврди дека го пребродила Ковид-19 и оти станала имуна на овој вирус.

Се тестирав пред неколку дена. Открив дека имам антитела. Утре одам на долго возење, ќе ги спуштам прозорците и ќе вдишам малку „коронавирус-воздух“ – вели таа на својот Инстаграм.

Сепак, Светската здравствена организација предупреди да не се прават такви авантури, бидејќи нема доказ дека луѓето кои закрепнале од Ковид-19 развиваат антитела, или дека се заштитени од нова зараза.

Мадона е во карантин во својот дом во Калифорнија и од самиот почеток води дневник за тоа. Објавените снимки од неа и нејзините деца се испреплетени со филозофски размисли.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.