Познатата американска поп-пејачка Мадона ќе настапи на фестивалот Песна на Евровизија во Израел за хонорар од милион долари.

Трошокот го презеде милијардерот Силван Адамс. Тој се реши на овој чекор по преговорите со Израелската телевизиска корпорација која му предложи да биде партнер во проектот.

Мадона во 2015 година беше прогласена за „најкомерцијализирана пејачка“, а нејзиното име се наоѓа и во Гинисовата книга на рекорди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.