Сопругот на Тамара Тодевска заедно со нивната ќерка Хана веќе пристигнаа на скопскиот аеродром, каде што во секој момент се очекува да пристигне македонската претставничка на годинешниот Евросонг.

Таму има и голем број на нејзини обожаватели, пријатели и роднини, а на аеродромот е поставена и бина на која Тодевска ќе се обрати и ќе ја отпее песната со која на нашата земја ѝ донесе историски пласман на „Евросонг“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.