Веќе подолго време пејачот Дарко Лазиќ престојува во бања каде се опоравува од тешката сообраќајна несреќа која ја преживеа во октомври.

Откако пејачот беше пуштен од болница и замина на бања често може да се забележи во друштво на своите блиски пријатели од музичката естрада.

И откако претходно го посети Тања Савиќ сега на ред е Љуба Перучиќ кој објави фотографија со пејачот.

Но, она што фановите веднаш го забележаа е лузната на неговото колено која потсетува на кобниот ден.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.