За новинарката Снежана Лупевска Созен, Македонците од дијаспората се криви зошто Тамара не победила на Евровизија, и побара на дијаспората да и се забрани да гласа на избори.

ДИК под итно да ги избрише оние од дијаспората од избирачкиот список!Ем пари ни трошат ем нејќат да дадат 10 евра да гласаат за Тамара!(секоја чест на исклучоците) Сепак #Proud сме ние овде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.