DUOZ го издаде новиот летен хит „Лукава“ во копродукција со The Smoke House. Енергијата во проектот дава еден заразен ритам кој ве тера да го пуштите повторно.

Ова доаѓа после петгодишната работа на диџејско-продуцентското дуо DUOZ, кое на македонската јавност и е добро познато со своите самостојни настапи на цел Балкан, но и како локална поддршка на најголемите светски музички имиња како: Martin Garrix, Hardwell, Afrojack, Nicky Romero, Alan Walker, Lost Frequencies, Paul van Dyk, Ravitez, Kill the Buzz и др.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.