Лила им се врати на музичките води. Откако порано се појавуваше во неколку дуети, со Мишко Барзов, Александар Блажевски, имаше настапи на фестивали, таа реши повторно да се проба на музичката сцена, овојпат во нов дует. Вчеравечер беше промоцијата на песната „Тешко мене со тебе“, дует на младиот пејач Филип Пешевски и Лила.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.