Честитките за успехот на македонскиот евровизиски тим не престануваат. Водителката Лила Филиповска на својот профил на „Инстаграм“ доцна синоќа им порача БРАВО.

Ма, ти си Тамара нашата ПОБЕДНИЧКА …Фала ти што нè направи ГОРДИ и конечно ни овозможи да почувствуваме како изгледа Европа да гласа за нас, Англија да ни даде 12 поени и да го гледаме нашето име на врвот долго време. Честитки и за целиот твој тим од професионалци! Браво дечки и секоја чест, им порача Лила.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.