Текстот на „Миљацка“ за малку ќе завршел на песната со која Хари Варешановиќ ја претставуваше БиХ на „Евровизија“. Ова е само една од интересните приказни кои Хари Мата Хари ги открива во „Еден на Еден“ специјалот.

Тој зборува за семејството, турнеите низ светот, и како иако бил опкружен со „секс, дрога и рокенрол“ никогаш во животот не запалил џоинт, не пуши, а почнал да пие дури пред пет години.

Не го пропуштајте специјалното издание на „Еден на Еден“ со Хари Варешановиќ во недела од 18:30 на Канал 5.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.