Познатата музичка ѕвезда, која беше водителка на Евровизија, е во изолација поради коронавирусот.

Пред само шест дена, таа беше во контакт со речиси сите делегации на земјите кои учествуваа на фестивалот. Веста дека е позитивна на вирусот ја потврди и преку Инстаграм.

Сите се сеќаваме дека за време на гласањето Лаура ја немаше, која била позади сцената да одмори малку. Сепак, се покажало дека тоа биле првите симптоми на коронавирус.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.