Членовите на Last Expedition, по примерот на големите светски бендови канат слушатели на интересна мисија. Во среда на 13-ти мај ќе се снима нов спот за култната нумера “Шефе”, и тоа онлајн преку каналот Zoom!

https://www.facebook.com/events/574354816550422/?active_tab=about

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.