После успешните концерти изминативе неколку години („Француски шансони“ и „Звуците на Бразил“) каде најпознатиот македонски џез пејач Џон Илија Апелгрен ни се претстави со прекрасна музика од споменатите земји, а по ексклузивниот концерт одржан на 14 февруари „Хитовите на Френк Синатра“, каде настапи со Националниот џез оркестар, следното концертно издание на овој македонски музички уметник не води на ново патување, овој пат во Куба. Вечерва во големата сала на Македонската Филхармонија, со почеток во 20:30 часот, ќе имате можност да уживате во „Кубанска музичка авантура“ со Џон Илија Апелгрен.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.