Натпреварувач во новата сезона од „Ѕвездите на Гранд“ е пред судење за учество во крвничка тепачка по која нападнато момче ослепело. Како што пренесува српски „Курир“, кандидатот Лука Мишкулин во родната Хрватска ги полнел медиумите, но не како пејач, туку во делот за Црна хроника.

Во август 2018 година заедно со тројца другари брутално претепале момче. За ова злосторство Мишкулин го очекува судење, а неговото понатамошно учество во музичкиот натпревар ќе биде ставено под знак прашалник.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.