Валери Димовска промовира ново дело. Станува збор за нејзината нова песна и видео спот „Крај“, која ја промовираше во целосен пакет.
Покрај авторските песни, Валери на сцената е актуелна и со повеќе соработки и гостувања, како што се дуетот со Нешо и соработката со дуото „Сирилик“, а полека го собира и материјалот за нејзиниот прв албум.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.