Вечерва во МКЦ, со почеток од 21 часот ќе се одржи концертна промоција на 176 издание на PMG Recordings, под наслов Obscure Sounds of North FYROM – збир нумери од повеќе музичари потпишани под колективот Brotherhood of Dada, од кој неколкумина ќе се претстават со материјал (не)објавен на изданиево.
Настапуваат: Константин Хаџи Коцев, $impo$quad, Cody M, Мики Вуковиќ, TATAR и Amplidyne Effect.

Во склоп на настанот во Галерија 2 (горно Фоаје) ќе се отвори групна изложба на ликовни ентузијасти и студенти/дипломци од ФЛУ.

Влезот е бесплатен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.