На 16. Февруари Жељко ќе ги изненади сите фанови со голем спектакуларен концерт во Скопје, по повод месецот на љубовта и виното.

Во Вип Арената Борис Трајковски ќе одекнуваат неговите нови хитови како и неговите добро познати безвременски балади. Едно од изненадувањата кое го најавија организаторите, е специјалниот гостин на концертот, а тоа е – популарниот македонски пејач Миле Кузмановски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.