Објавувајќи заеднички фотографии, македонската пејачка Каролина Гочева, на денот кога се одбележуваат 13 години од неговата смрт, порача дека Тоше Проески никогаш не може да биде заборавен.

Не може да се заборави некој кој направил толку многу за паметење. Засекогаш во нас… 13 години без наш Тоше, напиша Каролина на Фејсбук.

Не може да се заборави некој кој направил толку многу за паметење.Засекогаш во нас…13 години без наш Тоше 💔

Gepostet von Karolina Goceva am Freitag, 16. Oktober 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.