„Фанк шуи“ го одржаа својот прв солистички концерт на 29 март годинава, а нивната продукција „Авалон“ денеска испрати видо со дел од атмосферата во Младинскиот културен центар. На видеото можете да ја погледнете атмосферата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.