Дека Исус е Србин, веќе сигурно некаде некогаш сте прочитале, но ова е нешто ново.

За српски „Блиц“, оваа година од Македонија во Тел Авив патува „сестрата на познатата српска пејачка“.

Македонија оваа година на „Евровизија“ ја претставува Тамара Тодевска, сестра на нашата позната пејачка Тијана Дапчевиќ, пишува „Блиц“.

 

 

View this post on Instagram

 

Surprise for me today…:) #sisters #love

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.