Македонскиот претставник во регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски, вчера ја однесе победата во полуфиналето. Имитирајќи го британскиот пејач Сем Смит, Кајмакоски ја изведе баладата „Lay Me Down“ на Сем Смит.

Паричната награда од 1.000 евра ќе биде донирана на Никола од Скопје, како помош во неговата борба против ракот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.