Беспрекорната Антониа Гиговска се пласира во финалето на „Ол старот“ на „Пинковите ѕвездички“.
На синоќешната прва полуфинална вечер Антониа се претстави со „Је t’aime“ на Лара Фабијан.

Изведбата на Гоиговска ги воодушеви членовите на жирито кои потврдија е беспрекорна.

Сепак, овој настап на младата Македонка е инаков од досегашните, а за што станува збор, погледнете во видеото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.