Јапонскиот оперски пејач, Казухиро Котецу, кој имаше прекрасна изведба на „Македонско девојче“, сега ја изведе и легендарната песна од Јонче Христовски – „Ако умрам ил’ загинам“.

Видеата кои Котецу ги снима во Токио ги споделува нашиот тенор, Благој Нацоски, кој е близок пријател на јапонскиот пејач.

Изведбата на Котецу е вистинко уживање да се слушне.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.