Познатата српска фолкерка Цеца се присети на момент кога имала само девет години, но и тогаш како и сега не го испуштала микрофонот од раце и владеела со сцената.

Имено Цеца објави кратко видео во издание какво досега јавноста немала можност да ја види и напиша: Јас на 9 години!

Видеото може да го погледнете на овој линк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.