Српската пејаќка Јелена Карлеуша ги откажа сите настапи поради порастот на бројот заболени од коронавирус. Тажната вест им ја соопшти на следбениците на Инстаграм.

Драги мои, и покрај огромниот интерес и распродадените концерти, решив дека сè уште е најдобро за мојата публика и за мене да ги одложувам сите закажани датуми до моментот кога сите можеме безбедно да уживаме во моите песни и добра забава – напиша Јелена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.