Српската естрада е во шок по веста за загинувањето на раперот Далибор Андонов Гру. Последен поздрав до својот пријател испрати и Тијана Дапчевиќ, која преку „Инстаграм“ порача:

Е, мој Далиборе…Не сакам да прифатам дека те нема веќе никако и никогаш. Срцето ми се скрши, нека те чуваат ангелите, напиша македонската пејачка.

Гру загина попладнево спортувајќи вo вода. Обдукцијата ќе покаже дали се повредил или му се слошило. Раперот имаше 46 години и неговите песни покрај во Србија, беа доста познати и во Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.