Не се Александар Митевски и Драган Спасов Дац единствените што посветија песна на Корона вирусот кој не затвори дома. Со свое видео и своја преработка се јави и Сузана Турунџиева…

Короната пуста да остане, таа од морето ме раздели, таа од морето ме раздели, што го чекав 9 месеци…

На трет месец таа абер прти и вели дека ќе се врати

Ќе се врати пак во септември, не си оди ни во декември

Короната аир да не виде, таа сите нас не раздели

Ни ги затна устите со маски

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.