Во чест на големиот православен празник Св.Климент, групата „АМАНЕТ“ од Битола, премиерно ја објави финалната верзија на нивната нова песна „ДОБРО УТРО, УБАВ ДЕН“.

Во овој проект учествуваа: Шенол Мемиш – вокал, Даниела Дани – пратечки вокали, Драган Романски – гитари, Дадо – труби, Ѓокан Луманоски – тарабука, Томче Јанкуловски – хармоника
Сашо Паркет – продуцент, Драган Романски – видео, Музика и текст : Драган Романски.

Добро утро, убав ден е втора песна на АМАНЕТ. За наредниот период, од бендот најавуваат нови песни и настапи во живо низ Македонија.
Песната е снимена во студиото на Сашо Паркет во Битола

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.