Мандолинскиот оркестар „Скопје” вечер под диригентска палка на Рамадан и Ерхан Шукри ќе го одржи својот годишен концерт во Музејот на македонската борба, кој во соработка со Нула Отпад е насловен како Еко концерт.

Влезот е бесплатен со тоа што на самиот концерт влезници ќе бидат носење на секаков вид на електронски отпад.

Со концертот сакаме да ја подигнеме јавната еко свест и преку музиката да ја сочуваме нашата околина, порачуваат организаторите на концертот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.