Започна финалната вечер на Евровизија во Торино. Гледајте ја во живо и видете дали ќе се остварат прогнозите дека Украина ќе ја однесе победата.

Или тоа ќе биде Контракта од Србија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.