Македонскиот претставник Васил Гарванлиев ја имаше првата проба на евровизиската сцена во Ротердам. Тој настапува шести во првата полуфинална вечер, на 18 мај.

Како ќе изгледа дел од неговиот настап за баладата „Here I Stand“, погледнете во продолжение:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.