Финалистката на „Ѕвездите на Гранд“, младата и популарна пејачка Андријана Петрушовска на 30.06 (недела) во скопската населба Драчево ќе одржи голем концерт и на тој начин ќе се заблагодари за поддршката која ја добиваше изминативе месеци додека се натпреваруваше во музичкото шоу.

Локацијата за овој музички настан воопшто не е случајна, бидејќи Андријана својата кариера започна да ја гради токму од Драчево, каде што е родена и живее денес.

Дојде мојот ред за да ви покажам колку ми значите! Моето благодарам за огромната поддршка, љубов и енергија кои безрезервно ми ги давате цело време, преточено во дело! Сакам да пееме и да си поминеме незаборавно заедно, затоа ве чекам сите на 30.06, напиша Петрушовска на социјалните мрежи каде го најави својот концерт.

Таа откри дека на концеротот ќе има и специјални гости, а тоа се нејзините колеги: Мики Секуловски и Александар Јосифовски.

Концертот ќе има и хуманитарна нота, а влезници нема да се наплаќаат.

Од тимот на Петрушовска ветуваат забава за паметење.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.