Пејачката Адел се разведува од својот сопруг после 7 години врска, потврди вчера ПР на пејачката, Бени Тарантини.

Адел и бизнисменот Сајмон Конецки беа заедно седум години, синот го добија во 2012 година, а се венчаа во 2016 година.

Двајцата се посветени на заедничкото подигнување на својот син. Како и секогаш, бараат приватност- рекол портпаролот на пејачката и додал дека ни Адел ни нејзиниот сопруг нема да даваат никакви изјави по повод разводот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.