Македонскиот пејач Александар Белов вчера стана татко. Тој и неговата сопруга Јелена ја добија ќерќичката Мина.

13.01.2022. Фала ти Боже што ни дозволи да станеме родители…Јелена Белов фала ти што на свет ни ја донесе нашата нова заедничка љубов…Се роди Мина Белов!, напиша пејачот на „Фејсбук“.

Неготинскиот пејач денеска живее во Србија, од каде што е и неговата сопруга, а таму продолжи со настапите со свој бенд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.