Врвнатата вокалистка Амира Медуњанин со оркестарот „Вечерња љубав” во пулска Арена ја испеа познатата македонска песна „Ја излези Ѓурѓо“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.