На овогодинешниот Евросонг се случила трагедија, кога на 66-годишниот Фулди Шварц додека траеле подготовките за музичкиот натпревар, му паднал дел од осветлувањето. Тој веднаш бил префрлен во болница, но залудно.

Не обвинуваме никој засега, но како е можно на таков голем настан, како што е Евросонг, со толку вложени пари, надзор и сигурност нешто толку страшно да се случи – се прашувале членовите на семејството на починатиот.

Полицијата покренала истрага.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.