Евровизискиот тим кој во мај ќе ја претставува Македонија на сцената на „Евровизија“ во Тел Авив веќе се комплетира.

Како што соопштија од екипата на Тамара, позади неа како вокална поддршка ќе се појават Антониа Гиговска, Александра Јанева и Васил Гарванлиев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.